Kierowco, bądź czujny!

Jedno zdarzenie może zmienić cały nasz dotychczasowy świat. Gdy wsiadamy do samochodu, to chcemy jednego – dojechać szczęśliwie do celu. 90% kierowców powie, że jeździ zgodnie z przepisami, ale co z resztą? Wystarczy jedna nieodpowiednia osoba na drodze i mamy wypadek.

Nadeszła zima gdzie staramy się bardziej uważać, ale to też i moment gdzie musimy naprawdę być czujni, bo szybciej robi się ciemno, drogi nie zawsze są odśnieżone, a do tego w większości są śliskie.

Telewizja, radio, Internet podają co chwilę, że dana droga jest zakorkowana, bo zdarzył się wypadek. Nie musi być on zawsze z przyczyny kierowcy drugiego pojazdu, wystarczy, że na drogę wybiegnie pies na wsi, albo sarna w lesie lub inne zwierzę. Kierowca będzie chciał hamować, lub skręcić, żeby nikomu nic się nie stało i nie trudno wtedy o wypadek. I nie ważne jaki to będzie wypadek ale dane nie kłamią.

Kiedyś w porannym programie podano informację na temat wypadków drogowych w naszym kraju: W ciągu dnia wypadki drogowe co 13 minut Każdego dnia ginie w nich ponad 11 osób w ciągu godziny 6 osób jest rannych z czego 2 osoby stają się osobami niepełnosprawnymi. Dwie osoby niepełnosprawne co godzinę to dużo, bo nie ważne w jakim stopniu jest niepełnosprawność wiemy, że potrafi ona nasz świat odwrócić do góry nogami. Dla większości ludzi niestety ale powoduje ona utratę pracy, możliwość życia, spędzania czasu jak wcześniej, tracimy w większości wszystko.

Dla tych co lubią szybka jazdę znalazłem ostatnio w Internecie piosenki na drogę, teraz tylko wystarczy się ich nauczyć.