Czy warto być Agentem Ubezpieczeniowym

Moje wrażenia po MDRT z 2012 roku

W tym roku po raz 8 miałem możliwość uczestniczyć w kongresie MDRT. Udział w takim dorocznym kongresie to nie tylko okazja do odwiedzenia USA czy Kanady, ale przede wszystkim to możliwość poznania Najlepszych z Najlepszych z całego świata.

Uczestnictwo w MDRT to okazja do spotkania się z Najlepszymi agentami ubezpieczeniowymi z Polski. W tym roku na Kongresie duża część agentów to byli Ci z samej czołówki, ale co bardzo mnie cieszy mogliśmy spotkać się również z agentami którzy po raz pierwszy, bądź drugi zdobyli członkostwo. Byli to również agenci młodzi stażem. Mam nadzieję, że ten wyjazd dał im motywację do pracy na następne lata.

Tydzień przebywania na kongresie to okazja do zapoznania się z nowymi technikami sprzedaży, dzielenia się wiedzą, doświadczeniem. Agenci z całego świata nawzajem się inspirują, radzą, pomagają i wspierają. Dzięki MDRT każdy agent nabywa pewności siebie i wie, że to co robi ma sens.

Agent jest jak sportowiec, trening jest po to by brać udział w zawodach. Pracujemy nie tylko by zarobić, ale pracujemy dla satysfakcji, uznania, prestiżu. takimi zawodami właśnie jest członkostwo w kongresie MDRT.