Towarzystwa ubezpieczeniowe. Wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Zgodnie z definicją Zakład ubezpieczeń (towarzystwo ubezpieczeniowe, ubezpieczyciel) jest to przedsiębiorstwo prowadzące działalność gospodarczą za zezwoleniem w zakresie ubezpieczeń osobowych, majątkowych i reasekuracji na podstawie umowy, które zobowiązuje się do odpowiedniego świadczenia w razie wystąpienia skutków zdarzeń losowych.

W świetle ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej zakład ubezpieczeń może prowadzić w Polsce działalność ubezpieczeniową wyłącznie w formie spółki akcyjnej, a także towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych lub głównego oddziału – oddziału zakładu ubezpieczeń z państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej. Zakłady ubezpieczeń podlegają nadzorowi finansowemu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), a działających w Polsce ubezpieczycieli skupia Polska Izba Ubezpieczeń (PIU).

Rodzaje Towarzystw Ubezpieczeniowych

Nie będę wymieniał wszystkich, ale należy podzielić towarzystwa ubezpieczeniowe na 3 grupy:

I. Zakłady działające w formie spółki akcyjnej – zgodnie z KNF jest ich 24

II. Zakłady działające w formie TUW – 6

III. Zakłady ubezpieczeń pośrednich (reasekuracji) – 1

Jakiemu Towarzystwu możemy zaufać, czym się kierować skoro musimy wybrać najlepiej jedno?

W związku z tym, że nasze pieniądze będziemy wpłacać na nasze ubezpieczenie nawet przez kilkadziesiąt lat, musimy mieć pewność, że Towarzystwo z dnia na dzień nie zniknie. Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, jak długo istnieje dane Towarzystwo i jak działa na rynku. W Polsce rynek ubezpieczeń cały czas się rozwija. Warto zwrócić uwagę też na liczby, np. ile dane Towarzystwo ma klientów na świecie, albo ile i jak doświadczonych ma agentów. Obsługa klienta to kluczowy aspekt i wizytówka każdej firmy, szczególnie w branży, w której świadczenia wypłacane są w sytuacji śmierci, ciężkiej choroby lub wypadków ubezpieczonych.

Jeżeli chcemy pójść na łatwiznę zawsze możemy skorzystać z rankingów Towarzystw Ubezpieczeniowych publikowanych w Internecie czy prasie. Specjaliści biorą pod uwagę takie aspekty jak zadowolenie klientów, produkty, dostępność placówek, opieka nad klientem czy ilość skarg wysyłanych przez klientów.

Moim zdaniem wybór Towarzystwa jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest wybranie doświadczonego, zaufanego agenta. Osoby, która wie najlepiej jakie produkty dobrać, na co zwracać uwagę przy ubezpieczeniu na życie, majątkowym itp. Agenta, któremu bardziej zależy na zadowolonym, zabezpieczonym kliencie niż na sprzedaży. Człowiekowi, który przejrzy Twoje polisy i powie, żeby nic nie zmieniać jeżeli masz dobre produkty, które Cię chronią, a nawet zrezygnować z niektórych polis, ponieważ wydajesz pieniądze na coś niepotrzebnego, nieopłacalnego.

Poniżej przedstawiam link do najnowszego rankingu jaki znalazłem:http://www.rankingubezpieczennazycie.pl/ranking-towarzystw/0.html

Jeśli chcesz porozmawiać o swoim ubezpieczeniu na życie z doświadczonym agentem, który zadba o Twoją przyszłość – napisz do mnie! Pomogę Ci wybrać najlepsze rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania: https://zawadzkidamian.pl/#contactId